Wydarzenia

Wieczór Walentynkowy

Wieczór Walentynkowy fot. Zdzisław Czernecki

Szczegóły wydarzenia

  • Data: -
  • Adres: Towarzystwo Muzyczne w Przemyślu, Rynek 5, 37-700 Przemyśl
  • Mapa

Muzyka miłości - muzyka Chopina - w wykonaniu Atsuko Ogawy - pianistki i promotorki kultury japońskiej przy Centrum Kultury Japońskiej w Przemyślu wypełniła salę i serca licznie zgromadzonej publiczności w Towarzystwie Muzycznym w Przemyślu dnia 14 lutego 2013 r.

Koncert fortepianowy dopełniało słowo poetyckie autorstwa Ludmiły Łogiewy - autorki tomiku wierszy pt. "Amulet", która przyjechała ze stolicy, by zaprezentować swoje utwory podczas Wieczoru Walentynkowego.     

Symboliczne obrazy miłosne ukryte w znakach japońskich rozszyfrowywała Dominika Kaszuba - młoda i urzekająca absolwentka Instytutu Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego, która zainteresowała się japońską kaligrafią i jej symboliką pod wpływem filmu pt. "Wiosna, lato, jesień, zima... i wiosna" w reż. Kim-Ki-Duka.

Po części oficjalnej, każdy z gości mógł poprosić p. Atsuko Ogawę lub Dominikę Kaszubę o wykaligrafowanie imienia ukochanej osoby. Chętnych było wielu. Całą oprawę Spotkania przygotowała i poprowadziła z wielkim wdziękiem dyrektor Centrum Kultury Japońskiej - Iga Dżochowska. Dyrektor CKJ wspominała m.in., że pierwszy koncert zorganizowała właśnie w Towarzystwie Muzycznym równo 20 lat wcześniej 14 lutego. Podkreślała swą ogromną sympatię do miasta Przemyśla, a gości przybyłych z różnych zakątków Polski zachęcała do częstszych odwiedzin, a nawet do zamieszkania w Przemyślu. Zaprosiła także na kolejne wydarzenie, którego będzie organizatorem już 8 marca 2013 roku.

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.