Wizyta gości z Kobe

• Data: -
  • Adres: Jarosław, Przemyśl, Sanok, Krosno, Rzeszów

13 - 14 października 2015 roku Centrum Kultury Japońskiej w Przemyślu gościło dr Koji Soma – Prezesa Światowego Stowarzyszenia na Rzecz Pokoju na Świecie wraz z osobami towarzyszącymi (6 osób).

13 października w Państwowej Wyższej Szkole Techniczo-Ekonomicznej w Jarosławiu odbyła się promocja książki autorskiej dr Koji Soma ”Pamiątki żydowskie w kulturze i religii starożytnej Japonii”. Po południu grupa z Kobe zwiedzała Arłamow oraz Krasiczyn, gdzie goście zatrzymali się na nocleg – upajając się ciszą oraz urokami krasiczyńskiego parku i pałacu.

14 października nasi goście odwiedzili siedzibę Centrum Kultury Japońskiej przy ul. Grodzkiej w Przemyślu. Podziwiali bogate zbiory elementów związanych z kulturą japońską, zasłuchali się w piękną muzykę Fryderyka Chopina w wykonaniu pianistki Atsuko Ogawy.

Po przyjeździe do Sanoka zwiedziliśmy Muzeum Sztuki Sakralnej. Zgromadzone tam eksponaty cieszyły się wielkim zainteresowaniem gości z Japonii.

Następnym etapem było Krosno, gdzie pojechaliśmy na zaproszenie Prezydenta Miasta Krosna Pana Piotra Przytockiego. Byliśmy bardzo serdecznie i gościnnie przyjeci przez Zastępcę Prezydenta Pana Tomasza Solińskiego, Naczelnika Wydziału Rozwoju Miasta i Obsługi Inwestorów Panią Mirandę Trojanowską oraz Panią Annę Śnieżek z tego Wydziału. Cała delegacja obejrzała znakomitą prezentację miasta, zwiedzaliśmy i podziwialiśmy miasto oraz Centrum Dziedzictwa Szkła, gdzie wszyscy otrzymaliśmy piękne podarunki.

Wizytę zakończyło spotkanie w Hotelu Ambasadorskim w Rzeszowie z nauczycielami akademickimi Wyższych Uczelni, które zorganizował dr Krzysztof Kaszuba.

Następnego dnia goście z lotniska w Jasionce odlecieli do Warszawy i Istambułu, a stamtąd do Japonii.

Na pożegnanie nasi goście z Japonii powiedzieli: "Europa dla nas jest tutaj, na Podkarpaciu!"

Przemyśl

Sanok