Prasa o nas

Wybierz język:

Napiszę o waszym mieście

  • Napisane przez  Norbert Ziętal
Chihiro Ishida Norbert Ziętal Chihiro Ishida

Chihiro Ishida twierdzi, że w Polsce jest wielu ludzi, którzy bezinteresownie pomagają innym. Nie podoba się jej wyzysk w polskich firmach.

O Polsce rozmawiała z Michnikiem, Zanussim, Jandą i Małyszem. Z tych rozmów powstała książka. Teraz przyjechała do Przemyśla, aby poznać to miasto i napisać o nim artykuł do japońskiej gazety.
Chihiro Ishida z Japonii od wielu lat pasjonuje się Polską. Jej przygoda z naszym krajem zaczęła się w 1992 roku w USA od przypadkowego spotkania z Polką. Stale współpracuje z japońską gazetą "JomoShinbun". W Polsce jest od 10 miesięcy. W tym czasie jej teksty ukazywały się we "Wprost" i "Glamour".

Najtrudniej było namówić Michnika

- Na swoich rozmówców wybierałam osoby, które przez całe życie robiły coś pożytecznego dla Polski - mówi Ishida. Najtrudniej było namówić do wywiadu Adama Michnika. Początkowo nie godził się na nagrywanie rozmowy. Najłatwiej poszło z Krzysztofem Zanussim. Autorka rozmawiała również z Adamem Małyszem, Krystyną Jandą, Wiesławą Starską i Arkadiusem. Do Przemyśla przyjechała na zaproszenie Igi Dżochowskiej - dyrektor przemyskiego Centrum Kultury Japońskiej.

Zauroczona Przemyślem

- Podoba mi się Przemyśl. Będę chciała bliżej poznać mieszkańców i coś o nich napisać - mówi Ishida. Przemyska premiera książki "Spotkanie z Polską" odbędzie się w połowie czerwca.

"Nowiny" 1 czerwca 2006

Zobacz również